امنیت زاکربرگ و خانواده اش ۲۲.۶ میلیون دالر خرج برداشت

اگر چه رئیس فیس‌بوک در سه سال گذشته سالی تنها یک دالر حقوق گرفته، اما مخارج مختلف وی باعث شده هزینه‌های سرسام آوری به این شرکت تحمیل شود.

فیس‌بوک هزینه اختصاص داده شده به حفظ امنیت مارک زاکربرگ و خانواده اش را در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ دوبرابر کرده و به رقم سرسام آور ۲۲.۶ میلیون دالر رسانده است.از این رقم ۲۰ میلیون دالر به طور مستقیم به حفظ امنیت فیزیکی زاکربرگ و اعضای خانواده وی اختصاص یافته است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ تنها ۹ میلیون دالر خرج این کار شد. وی همچنین ۲.۶ میلیون دالر نیز برای نگهداری و پرواز با جیت شخصی خود دریافت کرده که این رقم هم بنا بر اعلام مدیران فیس‌بوک در قالب برنامه امنیتی وی پرداخت شده است.

فیس بوک در سال گذشته با بحران‌های متعددی دست به گریبان بوده که از جمله آنها می‌توان به ادعای سواستفاده روسیه از این شبکه اجتماعی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، رسوایی ناشی از سواستفاده کمبریج آنالیتیکا از اطلاعات کاربران فیس‌بوک و انتشار انبوهی از اخبار جعلی در فیس‌بوک اشاره کرد.بر اساس اطلاعاتی که خود فیس‌بوک منتشر کرده،دریافتی شریل سندبرگ مدیر ارشد امور عملیاتی این شرکت در سال ۲۰۱۸ برابر با ۲۳.۷ میلیون دالر بوده که در مقایسه با رقم ۲۵.۲ میلیون دالر سال ۲۰۱۷ اندکی کاهش نشان می‌دهد.

 

 منبع:   Beroozresani 

 تگ ها:      صفحه‌ اصلی    دنیای اپل   کسب و کار     زنده‌گی دیجیتال   کار در ویندوز     گپی از اندروید   دست نوشته ها   علمی    بهداشت و سلامت    روانشناسی