چگونه خوش عکس باشیم؟ (نکات مهم برای داشتن عکس خوب)

 چگونه در مقابل کمره های موبایل و حرفه ای قرار بگیریم که عکس مناسبی از ما گرفته شود. تمامی نکاتی که باید برای عکس گرفتن رعایت کنید را در این مقاله از کابل تِک برای شما آماده کرده ایم با ما همراه باشید.

لبخند منحصر به فرد داشته باشید

برای داشتن لبخند متفاوت و البته منحصر به فرد نیازمند تمرین هستید. البته می توانید از بزرگان سینما و سلبریتی (اشخاص مشهور) و حتی سیاستمداران در دنیا هم الگو برداری کنید. ولی به هر حال زمانی که به لبخند مورد نظر رسیدید در مقابل آینه و یا دوربین گوشی خود می توانید این لبخند را تمرین و تکرار کنید. برای داشتن لبخند مناسب و قبل از آن  باید نفس عمیقی بکشید و با تمرین هایی که داشته اید آن را از حالت مصنوعی بودن خارج کنید. سعی کنید صورت خود را در حالتی نگه دارید که کاملا ریلکس و عادی به نظر برسد.

خوش عکس بودن و مو ها

به گفته عکاس معروف سینما و هالیوود Patrick McMullan به صورت معمول در عکس ها مو ها کمی، کم پشت و تخت تر خودشان را نشان می دهند و این موضوع برای مو های دراز بیشتر حائز اهمیت است. بنابر این نکته کلیدی اینجاست که شما کاربران کابل-تِک برای داشتن عکس های خوب،  بهتر است قبل از گرفته شدن عکس، دستی در مو های خود ببرید و این حال تخت بودن سر را از بین ببرید و یا اینکه از قبل مو ها را برای گرفتن عکس آماده کنید.

از حالت خشک ( قهر و عصبی ) خود خارج شوید

 حتما شما هم با عکس هایی که سوژه عکاسی به کمره زل زده است و کاملا بدن خود را برای گرفتن عکس در حالت غیر عادی نگه داشته است رو به رو شده اید و البته از سوی دیگر با عکس هایی که به صورت اتفاقی و یا بدون اطلاع قبلی از فردی گرفته شده است. کدام یک زیبا تر است؟ اگر بتوانید تعادلی در این میان را رعایت کنید و از حالت قهر و عصبی بیرون شده و آماده عکس گرفتن شوید می توانید در داشتن عکس بهتر به خود کمک کنید.

برای اینکه از قید این فرِم خارج شوید چند لحظه به خود فرصت دهید و سپس به سراغ دوربین یا کمره بروید. به یک مسئله جالب (سرگرم کننده) فکر کنید سپس برگردید و قبل از اینکه عکس تان را بگیرند لبخند بزنید.

از روزهای ابری استقبال کنید

نوری که از یک روز بارانی باقی مانده برای عکاسی بسیار ایده آل و به قول عام «باب دندان» است. اگر در محیط باز هستید و در شرایطی که یک نواختی آسمان و نور شدید کمی آزار دهنده است با استفاده از تنظیمات کمره و یا موبایل خود سعی کنید نور را کم کرده و این مورد را از بین ببرید.

کمی زاویه دار بایستید

گفتیم که نباید قهر، عصبی و مصنوعی در مقابل دوربین ایستاد و باید به اعضای بدن و حالات شان جان بخشید. دست، آرنج، پا، زانو و … را از حالت عادی خارج کنید. دست تان را خم و سعی کنید آرنج را از بدن فاصله دهید. پای جلوی خود را خم کنید و  وزن خود را روی پای عقب بیاندازید. صاف ایستادن در مقابل دوربین به ندرت دلپذیر است، افراد مشهور اغلب به صورت سه وجهی ( سه زاویه ای) در مقابل دوربین قرار می گیرند، یک پایشان رادر جلوی دیگری قرار می دهند و دست  بر روی پاها و یا دست به سینه هستند. شما می توانید حالات دیگر را نیز تست کنید. ،در این حالت اگر پای چپ بیرون است( جلو ست) دست چپ روی ران ، اگر پای راست بیرون است دست راست روی ران قرار می گیرد.

استفاده از آرایش مناسب

شما خانم ها به مژه های تان  ریمل ضد آب بزنید ریمل های معمولی اغلب باعث سیاه شدن زیر چشمها می شود.با سیاه شدن زیر چشمان تان زمانی که عرق می کنید یا زمانی که هوا بارانی است خداحافظی کنید.با استفاده از فرمول ضد آب. میکپ آرتیست ها قسم می خورند که هاله ای از رنگ گلابی بر روی چهره هر خانمی را جذاب تر می کند. از کانسیلر استفاده کنید

چشم هایتان کانسیلر بزنید و همچنین در گوشه های خارجی بینی تان و لب هایتان برای با طراوت به نظر رسیدن، رنگ چهره تان را روشن کنید.

لبخند تان را درخشان کنید، با پاشیدن ته رنگ ملایم به روی لب هایتان ، لب های تان را جذابتر کنید این محصولات خوشبو لبهایی پر و دندانهایی سفیدتر را به شما هدیه می دهد.

عکس های متعدد بگیرید

اگر واقعا قصد دارید از عکس استفاده کنید دقت داشته باشید که باید برای آن وقت بگذارید و پس از آماده شدن حتما تعداد زیادی عکس بگیرید. عکس شما باید از دل این عکس ها خارج شود. با دقت و با حالت های مختلف و مشابه عکس بگیرید و سپس مناسب ترین را انتخاب کنید.